گوگل توانست کاملا از انرژی تجدیدپذیر استفاده کند

19 فروردین 1397
خلاصه خبر
مراکز داده گوگل از هر دو انرژی تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید استفاده می کنند، اما به تازگی موفق به تامین 100 درصدی انرژی مصرفی خود از انرژی پاک شده است. در حال حاضر، گوگل قراردادهایی برای خرید مجموعا 3 گیگاوات برق از منابع تجدیدپذیر امضا کرده است
متن خبر

مراکز داده گوگل از هر دو انرژی تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید استفاده می کنند، اما به تازگی موفق به تامین 100 درصدی انرژی مصرفی خود از انرژی پاک شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از ای ویک، گوگل به عنوان یک شرکت که چندین مرکز داده چندکاره را در سراسر جهان اداره می کند، در سال های اخیر تلاش هایی به منظور استفاده از انرژی پاک و کم رنگ کردن رد پای کربن در فعالیت های خود داشته است.

اکنون برای اولین بار از زمان شروع این تلاش ها، گوگل در سال 2017 انرژی کافی از منابع تجدیدپذیر مانند باد و خورشید را بیش از مجموع انرژی مصرف شده توسط مراکز داده خود در سراسر جهان خریداری کرده است. برای هر کیلووات ساعت انرژی که گوگل از منابع تجدیدپذیر و غیرقابل تجدید به صورت ترکیبی، مصرف می کند، مقدار مناسب یا بیشتری از انرژی تجدیدپذیر را از یک مزرعه بادی یا خورشیدی خریداری کرده است.

در حال حاضر، گوگل به اذعان "اورس هولزل"، معاون اجرایی گوگل، قراردادهایی برای خرید مجموعا 3 گیگاوات برق از منابع تجدیدپذیر امضا کرده است که این شرکت را تبدیل به بزرگترین خریدار شرکت انرژی تجدیدپذیر می کند. هولزل گفت: هیچ شرکتی بیش از ما انرژی تجدیدپذیر نمی خرد. تاکنون، قراردادهای انرژی تجدیدپذیر ما به بیش از 3 میلیارد دلار رسیده است.

گوگل از سال 2010 با توافقی برای خرید کل 114 مگاوات برق یک مزرعه بادی در "آیووا" شروع کرد و از آن موقع تاکنون، قراردادهای خرید انرژی تجدیدپذیر دراز مدتی در چندین کشور امضا کرده است.20 پروژه انرژی تجدیدپذیر این شرکت در سراسر ایالات متحده، آمریکای جنوبی و اروپا واقع شده است.