16 مهر 1397

نیروگاه هسته ای بدنام چرنویل که در سال ۱۹۸۶ تعطیل شده بود، به تازگی در قالب یک مجموعه تولید انرژی خورشیدی مجددا آغاز به کار کرد.

13 مهر 1397

هند سال گذشته با پشت سر گذاشتن ژاپن، چین و آمریکا توانست به چهارمین بازار بزرگ انرژی خورشیدی جهان تبدیل شود. این در حالیست که نارندرا مودی نخست وزیر این کشور هدف تولید 100 گیگا وات برق از منابع خورشیدی در سال 2022 را مطرح کرده است.

5 مهر 1397

فوریه گذشته بود که رنو گام هایی را در راستای الکتریکی کردن جزایر مادیرا و پورتو سانتوی پرتغال برداشت. این اقدام که مشابه اقدام تسلا در هاوایی بود، اکنون به جزیره Belle-Île-en-Mer واقع در فرانسه نیز گسترش پیدا کرده و خودروساز فرانسوی قصد دارد آن را به یک جزیره هوشمند تبدیل کند.

3 مهر ماه 1397

ایلان ماسک و شرکت تسلا علاوه بر تولید خودروهای الکتریکی، دستی نیز در ساخت پنل های خورشیدی دارند و نمونه ای از این سقف های خورشیدی را در سال 2016 برای منازل معرفی کرده بود. تسلا اکنون در حال ساخت بزرگترین سقف مجهز به پنل های خورشیدی در کارخانه گیگافکتوری خود است تا بتواند تامین انرژی کارخانه خود را به این پنل ها بسپارد.

27 شهریور 1397

جهان به سمتی حرکت می‌کند که استفاده از انرژی‌های پاک بیش از پیش مورد توجه قرار دارد. به‌نظر شما چه زمانی شاهد افزایش و رشد چشمگیر استفاده از پانل‌های خورشیدی خواهیم بود؟ با رشد جمعیت و نیاز بیشتر شهروندان به نیروی برق، نه تنها میزان مصرف برق بالاتر رفته است؛ بلکه با افزایش قیمت‌ نیروی برق مواجه هستیم.

۸ خرداد ۱۳۹۷

داریوش طاهری صبح سه‌شنبه در جلسه کارگروه عشایر گرمسار به‌منظور بررسی مشکلات آن‌ها در مسیر کوچ بابیان اینکه جامعه عشایری همواره در فرآیند توسعه‌ای کشور ازجمله عرضه نیروی کار، تولید مواد غذایی و مواد خام نقش بسیار ارزنده‌ای داشته است، ابراز داشت: طی بازدید از مناطق ییلاقی شهرستان و قول مساعد تأمین پنل‌های خورشیدی به عشایر با توجه به اهمیت استفاده از انرژی‌های نو ۶۰ پنل خورشیدی به نمایندگان عشایر

3 اردیبهشت 1397

در این پروژه عظیم قرار است که با نصب آخرین نسل از صفحات مبدل خورشیدی پربازده، انرژی مورد نیاز جهت شیرین کردن آب دریا به صورت مستقل از شبکه سراسری برق تامین شود.  طبق اظهارات مقامات عربستانی، دلیل اصلی توجه به رویکرد جدید، پایین آمدن قیمت جهانی سلول های خورشیدی و تلاش این کشور برای مدیریت بهتر سوخت های فسیلی است.

1 اردیبهشت 1397

داره حفاظت از محیط زیست افغانستان، اعلام کرده که میزان تولید گازهای گلخانه ای در این کشور نسبت به گذشته دو برابر شده است.عبدالولی مدقق، معاون اداره محیط زیست افغانستان گفته که باتوجه به این افزایش، این کشور هنوز سهمی در تغییرات اقلیم ندارد.

31 فروردین 1397

شرکت تسلا به‌طور موقت تولید خودروی برقی محبوب خود موسوم به تسلا۳ را متوقف کرده است. این درحالی است که برای خرید این خودرو تقاضای زیادی وجود دارد.براساس گزارش ورج تسلا می‌گوید هدف از این کار رفع برخی مشکلات آن است که تا به‌حال هم موجب تاخیر در تحویل بعضی سفارشات قبلی شده است.

29 فروردین 1397

نتلی، بخشی از کارخانه خود در شمال انگلیس را به یک مزرعه خورشیدی تبدیل می‌کند تا 2.7 مگاوات، معادل دو سوم مصرف کل انرژی خود را پوشش دهد. این روزها تغییرت اقلیمی به موضوعی بسیار نگران کننده در سطح جهان تبدیل شده است و بنتلی (Bentley) نیز برای مقابله وارد عمل می‌شود. کرو (Crewe) در شمال انگلیس مکانی محسوب می‌شود که بنتلی برای اقدام جدید خود در نظر گرفته است.