The World Is Mostly Run On Fossil Fuels (81%)

هنوز هم بیش از مصرف انرژی جهان از سوختهای فسیلی است.

The world is mostly run on fossil fuels (81%). Nuclear makes up 5%, with 14% from renewables. Solar panels and wind turbines contribute 0.8%.

When you hear 14% renewables, you will likely think 'wow, things are going pretty well with the switch to renewables'. But these renewables are not the ones you hear about. The biggest contributor is humanity's oldest fuel – wood. 

۲ اسفند ۱۳۹۶

ناصر اسکندری ر در نشست خبری اعلام کرد که امروز ایران به لحاظ فعالیت در بخش توسعه نیروگاه های خورشیدی ، وضعیتی بهتر از اروپا دارد که استان البرز از این قاعده مستثنی نیست. وی ادامه داد: به همین دلیل برای توسعه نیروگاه های خورشیدی حرکت های جدی در استان البرز آغاز شده و امیدواریم با کمک مردم بتوانیم در توسعه این بخش گام های بزرگی برداریم .

۲ اسفند ۱۳۹۶

همایون حائری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تا پایان دولت دوازدهم(تا سه سال آینده) چهار هزار مگاوات نیروگاه بادی و خورشیدی در سراسر کشور احداث می شود که هم اکنون در برخی استان ها برنامه ریزی و اجرایی شده و تا حد زیادی به رفع بحران تولید انرژی در کشور کمک می کند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، سولماز احدي، كارشناس شركت كنترل كيفيت هواي تهران در اين باره گفت: انرژی‌های تجدید پذیر شامل انرژی باد، انرژی خورشیدی، انرژی آبی، انرژی ناشی از جزر و مد، انرژی زمین‌گرمایی، سوخت‌های زیستی و انرژی های تجدیدپذیر از ضایعات هستندسهم 17 درصدی استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر در

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

کرمعلی قندالی روز جمعه درحاشیه بازدید از میدان فروش دام گنبدکاووس در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان امور عشایر توجه به انرژی های نوین و استفاده از آن به جای سوخت های فسیلی را مد نظر قرار داده است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

صدرالدین علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، با اشاره به اینکه افزایش اکو پارک‌ها در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد، گفت: این رویکرد با لحاظ استاندارد ها و به تناسب پتانسیل هر پارک و بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی خورشیدی دنبال می شود.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، طبق اعلام راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، تفاهم‌نامه احداث، راه‌اندازی و نگهداری از نیروگاه تولید برق تجدیدپذیر امروز با حضور معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن امضا شد.در این مراسم، مازیار یزدانی، معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن بیان کرد: با توجه به برقی‌سازی شبکه ریلی، نیاز راه‌آهن به انرژی‌های نو روزبه‌روز بیشتر می‌شود.وی ادامه داد: متأسفانه در زمینه استفاده

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

گاز طبیعی در بازارهای انرژی سراسر آمریکا در برابر دو منبع انرژی دیگر شامل خورشیدی و باطری تحت فشار قرار گرفته است.به گزارش بلومبرگ، در جدیدترین نمونه، شرکت "فرست سولار" برنده یک قرارداد نیرو برای تامین برق بزرگترین شرکت نیروی آریزونا در زمان پیک مصرف بین ساعت 3 تا 8 بعدازظهر شد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

بزرگترین شرکت‌های انرژی معاصر هم اکنون ۱۲ درصد سهم بازار نفت و گاز را در دست دارند. تحلیلگران می گویند که این شرکتها برای حفظ این سهم، بایستی بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار ( ۲۷۵ میلیارد پوند) در نیروی بادی و خورشیدی سرمایه گذاری کنند.