5 و 6 اسفند 98 اولين رويداد توسعه فن آوري صنعت برق برگزار مي شود

۳۰ بهمن ۱۳۹8
خلاصه خبر
اولين رويداد توسعه فن آوري صنعت برق با هدف استفاده از ظرفيت شركتهاي استارت آپ و دانش بنيان در مديريت مصرف برق بخشهاي خانگي و تجاري كوچك در تابستان ، 5 و 6 اسفند امسال برگزار مي شود.
متن خبر

مدير كل دفتر مديريت مصرف و خدمات مشتركين توانير با بيان اين مطلب افزود:طرح افزايش مشاركت مشتركان خانگي و تجاري كوچك در برنامه هاي مديريت بار و مصرف انرژي طي  دوره پيك تابستان با استفاده از ظرفيت نهادهاي تجميع كننده (Agreegator) براي اولين بار در كشور اجرا مي شود و هدف بهره گيري از ظرفيت شركتهاي استارت آپ و دانش بنيان در حوزه مديريت بار و مصرف انرژي براي مشتركان خانگي و تجاري كوچك است.

مهندس هادي مدقق برپايي اولين رويداد توسعه فن آوري صنعت برق را در پي امضاي تفاهم نامه همكاري بين معاونت علمي و فن آوري رياست جمهوري و وزارت نيرو عنوان كرد كه با همكاري اين معاونت و شركت توانير و ساتكاب به نمايندگي از وزارت نيرو 5 و 6 اسفند امسال برگزار خواهد شد.

وي همكاري مشتركان بزرگ صنعتي ،تجاري ، كشاورزي و ادارات با برنامه هاي پيك سايي شركتهاي برق منطقه اي و توزيع برق را مسبوق به سابقه عنوان كرد و افزود: در اين طرح تلاش داريم براي اولين بار با بهره گيري از قابليت تجميع كنندگان،از ظرفيت حدود 30 ميليون مشترك خانگي و تجاري كوچك ، به طور مدون و قانونمند در پيك سايي شبكه و كاهش هزار مگاوات از پيك تابستان 99 استفاده كنيم.

مهندس مدقق تصريح كرد: در اين ارتباط آيين نامه اي براي بستن قرار داد و استفاده از ظرفيت استارت آپها تدوين كرديم كه پس از تصويب از سوي وزير نيرو ابلاغ مي شود.

وي با اشاره به ضريب بالاي نفوذ شركتهاي فعال در عرصه خدمات الكترونيك در بين مردم از جمله شركتهاي پرداخت الكترونيكي (psp) كه قادر به برقراري ارتباط دوسويه و ديجيتال با مردم هستند، افزود: اين شركتها با استفاده از طيف وسيعي از مباحث اجتماعي تا مباحث فني مي توانند ايده ها و روشهاي جديد را در جلب مشاركت مشتركان خانگي و تجاري كوچك به كار بگيرند و از منافع آن بهره مند شوند.

مهندس مدقق افزود: برپايي رويداد توسعه فن آوري صنعت برق كه با برپايي نمايشگاه جانبي همراه است،چارچوبهاي مورد نظر وزارت نيرو و ظرفيتهاي شركتهاي استارت آپ و دانش بنيان دراين عرصه را مشخص مي سازد و نهايتا از ظرفيت نهادهاي تجميع كننده براي پيك سايي مصرف بخش خانگي و تجاري كوچك در تابستان 99 استفاده مي شود.