۱ ادریبهشت ۱۳۹۹

محققان آمریکایی روش جدیدی برای ساخت پنل های خورشیدی پروسکایت-سیلیکن ابداع کرده اند که قابلیت بازدهی ۲۶ درصد را دارد. روش ساخت بر مبنای روش دکتر بلید بوده که توسط ان لایه پروسکایت را روی سلول خورشیدی سیلیکنی با سطح هرم شکل میتوان لایه نشانی کرد. از مزایای مهم این روش سادگی آن است که امکان تولید انبوه را به همراه دارد.

14 شهریور 1397

دانشمندان نوعی سلول خورشیدی کارآمد و در ابعاد نانومتری طراحی کرده اند که به دلیل طراحی دو لبه بیشتر از سلول های فعلی و عادی خورشیدی انرژی تولید می کند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۷

CPEC-7, 15 June 2018 - Oxford PVTM – The Perovskite CompanyTM, the leader in the field of perovskite solar cells, today announced that a 1 cm2

۲۲ خرداد ۱۳۹۷

محققان سوییسی با ترکیب سلولهای خورشیدی سیلیکنی و پروفسکایتی در یک ساختار تاندم موفق شدند به بازدهی ۲۵/۲ درصد دست یابند. چالش عمده ای که در این کار حل شده است لایه نشانی پروفسکایت روی سطح ناهموار سیلیکن است که محقان آنرا با روش لایه نشانی تبخیری حل کرده اند. این تحقیق راه را برای دستیابی به سلولهای خورشیدی با بازدهی ۳۰ در صد هموار می کند.

9 مهر 1396

گروهی از پژوهشگران دانشگاه EPFL سوئیس موفق شدند پایداری سلول های خورشیدی پروسکایتی CuSCN را افزایش دهند.

۳ تیر ۱۳۹۶

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از گیزمگ، بخش اعظم سطح سیاره زمین را آب تشکیل می‌دهد اما شور بودن بیشتر آب‌های دریاها و اقیانوس‌ها، بیشتر آنها را غیرقابل شرب کرده است. نمک‌زدایی از آب‌های شور، آنها را به منابعی قابل شرب و مثمرثمر تبدیل می‌کند اما این کار تنها راه‌حل عملی نیست.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

محققان دانشگاه EPFL در سوییس موفق به ساخت سلولهای خورشیدی رنگدانه ای شدند که در زیر نور لامپ مهتابی بازدهی ۲۹/۸ درصد دارند.

۸ فروردین ۱۳۹۶

تیم اروپایی Solliance کنسرسیومی متشکل از چند موسسه تحقیقاتی اروپایی و شرکتهای Solartek, Dyesol و پاناسونیک با مرکزیت کشور هلند است. این تیم برای نخستین بار موفق به بکارکیری فرایندی کاملا صنعتی برای تولید انبوه سلولهای خورشیدی پروفسکایتی شده است.