رکورد جدید در سفر ۲۴ ساعته با موتورسیکلت برقی

۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
خلاصه خبر
یک موتورسوار آلمانی توانست با استفاده از موتورسیکلت برقی زیرو، رکورد بیش‌ترین مسافت در ۲۴ ساعت را به نام خود ثبت کند.
متن خبر

موتورسوار آلمانی حدود ۱۱۱۳ کیلومتر با موتورسیکلت الکتریکی حرکت کرد که تقریبا برابر با فاصله‌ی بین شهرهای واشنگتن تا شیکاگو یا سانفرانسیسکو تا پرتلند است.

ریمو کلاویتر صاحب یک مغازه فروش دوچرخه در آلمان و از علاقه‌مندان به موتورسیکلت‌های برقی است. به‌تازگی کلاویتر یک نسخه زیرو DSR ZF14.4 مدل ۲۰۱۸ خریداری کرده است که به‌خوبی توانسته رضایت او را جلب کند. کلاویتر در یک اقدام از پیش برنامه‌ریزی شده، مسافت برلین تا مرکز انرژی‌های تجدیدپذیر در نوسترلیتز را به‌صورت حلقه‌وار طی کرد. موتورسیکلت (اسکوتر) برقی که برای ثبت این رکورد استفاده شد مدل DSR ZF14.4 و مجهز به مخزن شارژ اختیاری زیرو (Zero) است؛ این مخزن شارژ به کلاویتر اجازه می‌دهد هنگام رانندگی با سرعت‌های بسیار زیاد (مانند سرعت‌های بزرگ‌راهی)، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند و بتواند حدود ۱۴۵ کیلومتر بیش‌تر موتورسواری انجام دهد.

در طول این مسافرت ۲۴ ساعته، باتری‌ موتورسیکلت برقی زیرو در مجموع ۹.۵ ساعت شارژ شد. هنگامی که باتری در حال شارژ بود، کلاویتر از این فرصت برای صرف غذا و استراحت استفاده می‌کرد. برای کمک به افزایش زمان موتورسواری، کلاویتر از مخزن شارژ جدید زیرو استفاده کرد که امکان اتصال به ایستگاه‌های شارژ عمومی سطح ۲ را فراهم می‌کند. علاوه بر این، موتورسوار آلمانی شارژرهای سریعی متعلق به زیرو داشت که امکان دست‌یابی به شارژ کامل را در زمان یک ساعت می‌داد.