مردم قم می توانند در منازل خود برق تولید کنند

15 تیر 1396
خلاصه خبر
مردم قمی می‌توانند با نصب سامانه برق خورشیدی بر روی پشت بام منازل خود برق تولید کنند. طرح در حال حاضر تنها بر روی پشت بام یکی از خانه‌های شهر قم اجرا شده است عنوان کرد: همه مشترکین روستایی و شهری قم می‌توانند در اجرای این طرح مشارکت کنند.
متن خبر

مدیر عامل شرکت توزیع برق قم گفت: مردم قمی می‌توانند با نصب سامانه برق خورشیدی بر روی پشت بام منازل خود برق تولید کنند.

مهدی آهنین پنجه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برنامه ریزی‌ها برای تولید برق در قم عنوان کرد: مشترکین قمی می‌توانند از طریق نصب سامانه برق خورشیدی بر روی پشت بام منزل خود برق تولید کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه این طرح در حال حاضر تنها بر روی پشت بام یکی از خانه‌های شهر قم اجرا شده است عنوان کرد: همه مشترکین روستایی و شهری قم می‌توانند در اجرای این طرح مشارکت کنند.

تضمین خرید برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم این اقدام را به نوعی سرمایه‌گذاری توسط مشترکین دانست و بیان کرد: برق تولید شده توسط شرکت برق با قیمت مناسب و با تضمین ۲۰ ساله خریداری می‌شود.

وی کمک برای تولید برق در استان، به حداقل رساندن خاموشی در ساعات اوج مصرف، تولید پاک و عدم ضربه به محیط زیست و عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و همچنین کاهش تلفات در چرخه تولید را از جمله مزایای اجرای این طرح عنوان کرد.

آهنین پنجه ادامه داد: مشترکینی که خواستار شرکت در این طرح باشند می‌توانند برای ثبت نام به سامانه اداره برق قم و همچنین سایت سازمان انرژی‌های نو ایران مراجعه و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند.

رده بندی خبر