۳۰ آبان ۱۳۹۷

به‌گفته محمودرضا حقی‌فام، نظر دولت نسبت به تعرفه برق پرمصرف‌ها مثبت است و شاید تا ۱۵ روز آینده دولت این تعرفه‌ها را تصویب و ابلاغ کند. وی در این خصوص گفت: تعرفه برق پرمصرف‌ها در مراحل نهایی تصویب در دولت است که به زودی جزییات آن اعلام می‌شود.

۱۲ آبان ۱۳۹۷

محمد صادق زاده؛ مدیرعامل سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع فعالان بخش خصوصی اظهار کرد: در دو سال گذشته حتی یک کیلووات هم توسط دولت ظرفیت در بخش انرژی تجدیدپذیر ایجاد نشده و در واقع این بخش را که دولت در این زمینه سرمایه گذاری و احداث کند را حذف کرده‌ایم.

۸ خرداد ۱۳۹۷

ه گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدحسین صباغ‌زادگان ظهر امروز در نخستین اتاق فکر انرژی خورشیدی یزد اظهار داشت: در شرکت برق منطقه‌ای اقدامات خوبی در ارتباط با مباحث مربوط به استفاده از انرژی خورشیدی  و موارد پسیو و اکتیو خورشیدی صورت گرفته است.

6 اردیبهشت 1397

بزرگترین نیروگاه پشت بامی در کشور بر روی سقف سالن های تولید یک کارخانه نصب شده و به بهره برداری می رسد.

به گزارش فصل اقتصاد، سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) از افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی پشت بامی کشور خبر داد.

30 فروردین 1397

به گزارشخبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، به منظور تغییر الگوی مصرف سوخت و استفاده نکردن مردم مناطق کوهستانی از چوب درختان جنگلی و همچنین تشویق آن ها به حفظ طبیعت، به همت اداره منابع طبیعی شهرستان چرام، تعداد ۲۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی به مردم ساکن در مناطق بید انجیر اهداء و نصب شد.

27 فروردین 1397

معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا از افزایش ۳۶۶ درصدی تولید انرژی تجدیدپذیر و احداث بیش از ۱۰۰۰نیروگاه تجدید پذیر ۵ کیلوواتی بر بام منازل و خود کفایی ۵شرکت ایرانی در زمینه تولید پنل های خورشیدی در ایران خبر داد.

26 فروردین 1397

عملیات ساخت نخستین نیروگاه خورشیدی شناور بر آب یک مگاواتی با حضور استاندار اصفهان در نیروگاه شهید محمد منتظری آغاز شد.

21 فروردین 1397

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اکبر بهنام جو در بازدید از پروژه نیروگاه خورشیدی در اردبیل افزود: خوشبختانه سرمایه گذاری در بحث ساخت نیروگاه های خورشیدی و تولید انرژی های پاک در این استان با توجه به استعداد منطقه مقرون به صرفه است.

17 فروردین 1397

اولین نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت تولید 5 کیلو وات ساعت برق توسط یک مشترک خانگی در شهرستان سقز در استان کردستان وارد مدار شد. این سومین نیروگاه خورشیدی استان کردستان است که توسط مشترکان خانگی احداث می شود و پس از نظارت و کنترل لازم بر نحوه ساخت و تجهیزات آن طبق دستورالعمل فنی مربوطه، به طور رسمی به شبکه سراسری برق متصل شد.

16 فروردین 1397

در راستای افزایش ظرفیت‌های انرژی‌های تجدید پذیر تاکنون 470 مگاوات زیرساخت در این زمینه نصب شده است. به گزارش فصل اقتصاد ، مبحث انرژی دغدغه مهمی در کشور است که بتوانیم با کمترین انرژی ممکن، بیشترین بهره‌برداری‌ها را داشته باشیم و در کنار آن کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود.