۴ اسفند ۱۳۹۸

علی نمازی  در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه استان، یزد را نه تنها بهشت انرژی خورشیدی ایران؛ بلکه جهان توصیف کرد و افزود: هم اینک شش نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی با سرمایه گذاران خارجی در استان فعال است.وی اضافه کرد: بر اساس بررسی های سرمایه گذاران خارجی، زوایه و تابش نور خورشید در استان یزد در کشور و در مقایسه با کشورهای جهان بی نظیر است و این امر به تائید موسسات تحقیقاتی کشورهای اروپایی ن

30 بهمن 1398

درآمدزایی از انرژی خورشید؛ این همان فرصتی است که در کشور با ۳۰۰ روز آفتابی فراهم است بنابراین با توسعه و رونق انرژی‌های تجدیدپذیر و احداث نیروگاه‌های خورشیدی می‌توان علاوه بر ایجاد شغل، درآمد و ثروت‌آفرینی قابل‌ملاحظه‌ای نیز داشت چراکه به قول کارشناسان ایران می‌تواند برق 5 قاره جهان را از این طریق تامین کند اما متاسفانه مردم و بخش خصوصی اطلاعی از این نوع درآمدزایی ندارند به همین دلیل اطلاع‌رسان

۳۰ بهمن ۱۳۹8

مدير كل دفتر مديريت مصرف و خدمات مشتركين توانير با بيان اين مطلب افزود:طرح افزايش مشاركت مشتركان خانگي و تجاري كوچك در برنامه هاي مديريت بار و مصرف انرژي طي  دوره پيك تابستان با استفاده از ظرفيت نهادهاي تجميع كننده (Agreegator) براي اولين بار در كشور اجرا مي شود و هدف بهره گيري از ظرفيت شركتهاي استارت آپ و دانش بنيان در حوزه مديريت بار و مصرف انرژي براي مشتركان خانگي و تجاري كوچك است.

۱۲ آبان ۱۳۹۷

محمد صادق زاده؛ مدیرعامل سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع فعالان بخش خصوصی اظهار کرد: در دو سال گذشته حتی یک کیلووات هم توسط دولت ظرفیت در بخش انرژی تجدیدپذیر ایجاد نشده و در واقع این بخش را که دولت در این زمینه سرمایه گذاری و احداث کند را حذف کرده‌ایم.

16 مهر 1397

نیروگاه هسته ای بدنام چرنویل که در سال ۱۹۸۶ تعطیل شده بود، به تازگی در قالب یک مجموعه تولید انرژی خورشیدی مجددا آغاز به کار کرد.

8 شهریور 1397

این کمپانی تا الان به تولید سه گیگا وات انرژی از طریق سیستم های بادی و خورشیدی پرداخته است و این قرارداد از سال 2013 زمانی که این پروژه را آغاز کرد تنظیم شده است. این سیستم های خورشیدی و بادی همانند دیتاسنترهای فیسبوک در شهرهای اوریگان ، ویرجینیا ، نیومکزیکو و سوئد قرار دارد.

7 شهریور 1397

سال گذشته حدود یک میلیارد و هشت میلیون دلار سرمایه گذری خارجی در استان جذب شد که ۶۰ درصد آن متعلق به سرمایه گذاری در حوزه تامین انرژی خورشیدی است.

6 شهریور 1397

انرژی خورشیدی یکی از امیدبخش‌ترین صنایع قرن بیست‌ویکم بود و همه در پس ذهنمان فکر می‌کردیم دیگر خبری از جنگ و سوراخ کردن زمین و سوزاندن و دود به هوا کردن، نخواهیم شنید. اما اگر نگاهی جدی‌تر به این صنعت بیندازیم با مسائلی روبه‌رو خواهیم بود که هر صنعت دیگری با آن دست و پنجه نرم می‌کند: اقتصاد!

5 شهریور 1397

نخستین نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی تولید برق استان فارس همزمان با سومین روز از هفته دولت در خرامه افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، این نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی تولید برق با سرمایه گذاری اعتباری بالغ بر 65 میلیارد تومان در شهرستان خرامه احداث شده و در یک ماه گذشته تولید برق را آغاز کرده است . پروژه احداث نیروگاه خورشیدی در کمتر از پنج ماه به بهره برداری رسیده است .