۱ ادریبهشت ۱۳۹۹

شرکت هلندی تریپل سولار تولید پنل خورشیدی - حرارتی را شروع کرده است که در منازل مسکونی دارای سیستم پمپ حرارتی کاربری دارد. قیمت این پنل ها ۱۰۰۰ یورو است که یک آرایه ۱۶ متر مربعی آن در یکسال می توانند صرفه جویی هزینه برق به مقدار ۲۰۰۰ یورو ایجاد کنند. 

14 شهریور 1397

دانشمندان نوعی سلول خورشیدی کارآمد و در ابعاد نانومتری طراحی کرده اند که به دلیل طراحی دو لبه بیشتر از سلول های فعلی و عادی خورشیدی انرژی تولید می کند.

6 شهریور 1397

انرژی خورشیدی یکی از امیدبخش‌ترین صنایع قرن بیست‌ویکم بود و همه در پس ذهنمان فکر می‌کردیم دیگر خبری از جنگ و سوراخ کردن زمین و سوزاندن و دود به هوا کردن، نخواهیم شنید. اما اگر نگاهی جدی‌تر به این صنعت بیندازیم با مسائلی روبه‌رو خواهیم بود که هر صنعت دیگری با آن دست و پنجه نرم می‌کند: اقتصاد!

۲۶ خرداد ۱۳۹۷

CPEC-7, 15 June 2018 - Oxford PVTM – The Perovskite CompanyTM, the leader in the field of perovskite solar cells, today announced that a 1 cm2

۲۲ خرداد ۱۳۹۷

محققان سوییسی با ترکیب سلولهای خورشیدی سیلیکنی و پروفسکایتی در یک ساختار تاندم موفق شدند به بازدهی ۲۵/۲ درصد دست یابند. چالش عمده ای که در این کار حل شده است لایه نشانی پروفسکایت روی سطح ناهموار سیلیکن است که محقان آنرا با روش لایه نشانی تبخیری حل کرده اند. این تحقیق راه را برای دستیابی به سلولهای خورشیدی با بازدهی ۳۰ در صد هموار می کند.

۸ خرداد ۱۳۹۷

داریوش طاهری صبح سه‌شنبه در جلسه کارگروه عشایر گرمسار به‌منظور بررسی مشکلات آن‌ها در مسیر کوچ بابیان اینکه جامعه عشایری همواره در فرآیند توسعه‌ای کشور ازجمله عرضه نیروی کار، تولید مواد غذایی و مواد خام نقش بسیار ارزنده‌ای داشته است، ابراز داشت: طی بازدید از مناطق ییلاقی شهرستان و قول مساعد تأمین پنل‌های خورشیدی به عشایر با توجه به اهمیت استفاده از انرژی‌های نو ۶۰ پنل خورشیدی به نمایندگان عشایر

27 اسفند 1396

پژوهشگران چینی یک نوع سلول خورشیدی هیبریدی ساخته اند که در هوای بارانی نیز الکتریسیته تولید می کند.

هرچند انرژی خورشیدی به یک منبع مفید تبدیل شده اما یک مشکل عمده دارد و آن اینکه در هوای بارانی یا ابری نمی توان از این نوع انرژی استفاده کرد.اکنون گروهی از محققان چینی یک سلول خورشیدی هیبریدی ساخته اند که می تواند در آفتاب یا باران برق تولید کند.

۵ اسفند ۱۳۹۶

 

به گزارش ایسنا، الهامی‌فر، مدیر این شرکت ایرانی در حاشیه نمایشگاه دهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و محیط زیست در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این سیستم یک پکیج مدیریت بحران است، اظهار کرد: طراحی و ساخت این سیستم به گونه‌ای بود که در شرایط بحران و زمانی که برق شبکه از دسترس خارج می‌شود،   مثلا در زمان وقوع سیل و زلزله بتوان در کمترین زمان ممکن برق شبکه را تامین کرد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با همکاری شرکت RCT آلمان توسعه دانش فنی تولید سلول خورشیدی با راندمان بالا را در نظر دارد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶

پیشرفت انرژی خورشیدی فراتر از انتظار بوده است. مزارع خورشیدی اکنون در سراسر جهان با استقبال مواجه شده‌اند.