3 هزار مگا وات ظرفیت تجدید پذیر و حرارتی در سال جدید

8 فروردین 1397
خلاصه خبر
به گفته وزیر نیرو در سال 97 سه هزار مگاوات نیروگاه حرارتی و تجدید پذیر وارد مدار می شود و 40 طرح بزرگ آبفا نیز در کشور به بهره برداری خواهد رسید. تلاش بر آن است تا ظرفیت تجدید پذیر در سال 97 به 1000 مگا وات و د ر98 به چهار هزار مگا وات برسد.
متن خبر

به گفته وزیر نیرو در سال 97 سه هزار مگاوات نیروگاه حرارتی و تجدید پذیر وارد مدار می شود و 40 طرح بزرگ آبفا نیز در کشور به بهره برداری خواهد رسید. تلاش بر آن است تا ظرفیت تجدید پذیر در سال 97 به 1000 مگا وات و د ر98 به چهار هزار مگا وات برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) رضا اردکانیان، با اشاره به اینکه این وزارتخانه مسئول آب، برق، جمع آوری و تصفیه فاضلاب و همچنین انرژی های تجدیدپذیر در کشور است، عنوان کرد: این مجموعه در سال گذشته دو هزار و 100 مگاوات نیروگاه و ظرفیت جدید را وارد مدار کرده است که هزار و 700 مگاوات آن در نیمه دوم سال گذشته و مربوط به دوران فعالیت دولت دوازدهم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر کشور (خورشیدی و بادی) در سال گذشته به 527 رسیده است، ادامه داد: در تلاشیم تا در سال جدید نیز این مسیر را به خوبی ادامه دهیم براین اساس درصددیم تا پایان سال 97 عدد یاد شده را به هزار مگاوات و تا پایان سال 98 آن را به چهارهزار مگاوات برسانیم.

اردکانیان با بیان اینکه در سال گذشته بخش خصوصی و دولتی حدود 12 هزار میلیارد تومان در بخش برق سرمایه گذاری است، تصریح کرد: براساس ارزیابی صورت گرفته در سالی که گذشت یک میلیون مشترک جدید به شبکه برق کشور افزوده شده است که این روند در مقایسه با سال 95 رشد سه درصدی داشته است و این مهم موجب شده تا مشترکان برق کشور امروز به مرز 35 میلیون برسد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه تلفات شبکه برق کشور در سال گذشته کاهش یک درصدی داشته است، بیان کرد: تا چندسال پیش تلفات شبکه برق در حدود 14 درصد بود ولی با استفاده از فناوری های روز دنیا و سرمایه گذاری های خوبی که در این بخش صورت گرفته است.

رده بندی خبر